XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego
29 września drużyna z PSP im. Jana Pawła II w Pawłowie zameldowała się na starcie zawodów ratowniczych organizowanych przez Harcerką Grupę Ratowniczą ze Starachowic.
Szkołę reprezentowali: Maja Gębusia, Wojciech Kostrzewa, Karina Piwowarczyk, Mikołaj Szwugier, Piotr Wypych.
Zawody otworzył ich organizator Tomasz Łebek - ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Starachowice i Marek Materek - prezydent miasta Starachowice.
Rywalizacja odbywała się na terenie zrewitalizowanego parku miejskiego w Starachowicach, składała się z dwóch etapów:
- udzielanie pomocy w sytuacji gdy doszło do urazu (krwotok z nosa, złamanie zamknięte kończyny górnej, omdlenie, nagłe zatrzymanie krążenia u dziecka);
- rozwiązywanie testu wiedzy.
Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, smacznym poczęstunku i podliczeniu wyników reprezentacji naszej szkoły mogli świętować, uplasowali się na podium - zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!
Zawody zakończyły się wręczeniem nagród, pamiątkowych dyplomów i pucharów.
Do zawodów uczniów przygotowywał i opiekunem drużyny podczas zawodów był Mariusz Komenda.
Opracował: Mariusz Komenda

