XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego
29 września drużyna z PSP im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach zameldowała się na starcie zawodów ratowniczych organizowanych przez Harcerką Grupę Ratowniczą ze Starachowic.
Szkołę reprezentowali: Patryk Czuryłowski, Jakub Gwoździk, Jakub Kurek, Aleksander Lipa i Wiktor Więcław.
Zawody otworzył ich organizator Tomasz Łebek - ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Starachowice i Marek Materek - prezydent miasta Starachowice.
Rywalizacja odbywała się na terenie zrewitalizowanego parku miejskiego w Starachowicach, składała się z dwóch etapów:
- udzielanie pomocy w sytuacji gdy doszło do urazu (krwotok z nosa, złamanie zamknięte kończyny górnej, omdlenie, nagłe zatrzymanie krążenia u dziecka);
- rozwiązywanie testu wiedzy.
Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, smacznym poczęstunku i podliczeniu wyników okazało się, że nasi zawodnicy zakończyli rywalizację poza podium.
Zawody zakończyły się wręczeniem nagród, pamiątkowych dyplomów i pucharów.
Gratulujemy zwycięzcom!
Do zawodów uczniów przygotowywał i opiekunem drużyny podczas zawodów był Mariusz Komenda.
Opracował: Mariusz Komenda

