Wiatraki z bliska
W słoneczny wiosenny dzień 26.04. 2024 r, uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami, pamiętając o obchodzonym niedawno Dniu Ziemi odbyli pieszą wycieczkę na farmę wiatrową w Szerzawach. Niektórzy z nich po raz pierwszy zobaczyli z bliska turbiny wiatrowe produkujące energię elektryczną. Nie kryli zaskoczenia ich rozmiarem. Wyprawa była też okazją do podziwiania piękna obudzonej do życia przyrody, żółtych łanów rzepaku i panoramy Gór Świętokrzyskich oraz okazją do zabaw integracyjnych i poznawania się nawzajem.
Opracowanie E. Moras
