I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
26 kwietnia w budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". PSP im. Jana Pawła II w Pawłowie reprezentowali uczniowie: Wiktor Linek z klasy 2a (grupa I, uczniowie klas I-IV) i Tomasz Sławek z klasy V (grupa II, uczniowie klas V-VIII). Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy był test wiedzy o straży pożarnej, w II etapie uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania komisji konkursowej.
W przerwie między poszczególnymi etapami uczniowie mogli zapoznać się z obsługą sprzętu gaśniczego, strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przygotowali dla uczestników konkursu pokaz.
Wiktor Linek awansował do II etapu, w którym pokonał wszystkich konkurentów i zajął I miejsce dające mu prawo do reprezentowania powiatu starachowickiego w eliminacjach wojewódzkich.
Turniej zakończył się wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wysiłek wniesiony podczas przygotowań do turnieju. Gratulujemy zwycięzcom!
Opracował: Mariusz Komenda

