Z historią na sportowo – Turniej Siatkarski w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024 r. w III LO z Oddziałami Integracyjnymi im K. K. Baczyńskiego w Starachowicach zorganizowany został Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Starachowickiego, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów dziewczęcych: SP. Krynki, SP nr 1 Starachowice, SP nr 6 Starachowice, SP nr 13 Starachowice, SP nr 9 Starachowice oraz drużyna z PSP im. mjr. Jana Piwnika ,,Ponurego” w Rzepinie. Nasze dziewczęta po rozegraniu zaciętych meczy w grupie zajęły drugie miejsce, przegrywając dwa sety tylko 3 punktami. W meczu o III miejsce zdecydowanie pokonały zespół z SP nr 9 - 2 : 0. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krynek, natomiast drugie z SP nr 13. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna z SP nr 9, na piątym z SP nr 1, a na szóstym z SP nr 6. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Cioroch, Lena Arczewska, Nikola Rokita, Gabriela Derlatka, Wiktoria Lefek, Lena Walkiewicz, Natalia Kozieł, Gabriela Tokarska, Bianka Kwiatek, Aleksandra Stępień (opiekun Marta Dudek). Każda drużyna uczestnicząca w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, który wręczyli dyrektor III LO Pan Mirosław Niewczas oraz reprezentujący Starostę Starachowickiego, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Starachowicach Pan Michał Gutowski. Wydarzenie uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego cheerleaders. Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie III LO.
Opracowanie: Marta Dudek

