Turniej gier planszowych w bibliotece
Na zakończenie ferii zimowych w piątek 23 lutego 2024 r. odbył się turniej gier planszowych CZYTELNICY GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. MICHAŁA BASY w Pawłowie kontra HARCERZE z 77 DRUŻYNY HARCERSKIEJ BIAŁE KRUKI w skład której wchodzą dwa zastępy: DRAGONI i ISKRY, która powstała 17.10.2023 roku. Opiekunem grupy jest drużynowa Małgorzata Kusiak. Harcerstwo, to piękna tradycja, która wciąż żyje w sercach wielu ludzi. Ich aktywność skupiona jest wokół takich wartości jak służba, braterstwo oraz samodoskonalenie, wyrażone w ciągłej pracy nad sobą. Pani Małgosia na początku spotkania przeprowadziła super zabawy, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania przekazywali kostkę w taki sposób jaki zapoczątkowała prowadząca, następna zabawa polegała na narysowaniu palcem określonego znaku na plecach, a osoba siedząca na samym początku miała za zadanie narysować na kartce odgadnięty znak. Kolejną zabawą była Madonna, Kalambury, Szachy, Warcaby, Jenga, karty UNO, Dzienniczek Cwaniaczka i inne. Drużyny rywalizowały ze sobą w miarę na tym samym poziomie, wszyscy byli bardzo zaangażowani. To doskonała okazja, aby razem z innymi osobami zagrać w ulubione planszówki. Gry planszowe cieszą się coraz większą popularnością, dlatego biblioteka stara się poszerzać swoją ofertę o tę formę rozrywki. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a dla wszystkich czekały drobne upominki.
Grażyna Cichoń

