Wybory do Samorządu Uczniowskiego
"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają...,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności...
to nie tylko praca, ale i walka...
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".
( Janusz Korczak)
22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na plakatach, które zawisły na szkolnym korytarzu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „Brak prac domowych!”, „Dzień bez jedynki!” czy „Większa ilość dyskotek!”. Każdy z uczniów klas III - VIII, nauczycieli i pracowników naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Komisja wyborcza w składzie: Julia Gierczak, Anna Kusiak i Maja Pocheć czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów to opiekunowie SU: Agnieszka Głuszek, Ewa Koprowska, Anna Kosiarska i Małgorzata Łodej.
Głosami szkolnych wyborców przewodniczącym szkoły został uczeń klasy V b- Jakub Trepka, który zdeklasował swoich konkurentów. Zdobył 63 głosy.
Jakubowi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.
Osoby, które również weszły w skład Samorządu Uczniowskiego zdobyły następującą ilość głosów: Michalina Jaros 34, Krzysztof Bado 24, Kasjan Wójcik 23, Wiktoria Jarek 17, Miłosz Linek 10, Bartosz Nowak 9.
Dziękujemy wszystkim kandydatom oraz głosującym, a nowemu Samorządowi życzymy samych sukcesów w pracy na rzecz szkoły.
Opiekunowie SU

