Logo Gminy Pawłów

V Gminny Konkurs Ekologiczny „Ekologię znamy i o środowisko dbamy” dla uczniów klas VI-VII

18 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzawach odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Ekologię znamy i o środowisko dbamy”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród uczniów, kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, promowanie wśród dzieci idei ponownego wykorzystywania odpadów, poszerzanie wiedzy z zakresu działań proekologicznych na terenie gminy Pawłów, zdobywanie informacji o Parkach Krajobrazowych Gór Świętokrzyskich i Ponidzia oraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów: Aneta Kiełek, Wiktor Kusiak, Wojciech Kubik, Bartłomiej Gałek, Gabriela Bidzińska, Gabriela Sepiół, Aleksandra Żurowska, Wojciech Mergalski, Kacper Jóźwik, Kacper Wypych, Kinga Klamczyńska, Jakub Gwardyś, Sebastian Kalista, Olaf Glina, Jakub Druzić, Miłosz Lipa.

Wszystkich uczestników konkursu serdecznie przywitała pani dyrektor – Izabela Kalisz, która życzyła uczniom trafnych odpowiedzi i jak najlepszych wyników podczas rozwiązywania testu.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Aneta Kiełek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach (opiekun: Barbara Głowacka);

II miejsce ex aequo zdobyli: Bartłomiej Gałek z Publicznej Szkoły Podstawowej 
w Łomnie (opiekunowie: Ewa Jeziorska i Mariusz Wójcicki) oraz Olaf Glina z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radkowicach (opiekun: Dariusz Lichocki). 

Zwycięzcom konkursu pani dyrektor wręczyła wspaniałe nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Pamiątkowe dyplomy trafiły też do rąk opiekunów.

Wszystkie nagrody i upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców, dyrekcję Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Bank Spółdzielczy w Starachowicach.

Dla uczniów klas 1-3 i 4-5 oraz uczestników konkursu została przygotowana prelekcja 
o „Skarbach leśnego królestwa” przeprowadzona przez pana Dominika Magierę – podleśniczego pracującego w Nadleśnictwie Starachowice.

Uczniowie klas 1-3 zaangażowali się w konkurs ekologiczny, przygotowując dekorację na tę okazję.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Zaprosiła także wszystkich do wspólnego zdjęcia oraz na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Opracowanie: Anna Tokarska i Dariusz Kasprowicz

 

Galeria zdjęć

2d03d838-9592-433f-8685-73d3a7ea5b4b 3c045b1a-e1e3-4eef-958b-58bc7813799a 04f4db4d-a057-4527-8e5f-0c3889922549 6d14792f-cc75-4b9f-ac1d-549ce367f25b 7e390219-f5ee-4d6c-95d3-9a211bad4198 9c9aa47c-215e-4798-a98d-8b4f7a287f36 10e8f3d5-a363-4385-bf9a-a3aafab1d736 25f448d5-da24-4bbd-879a-aea2333d3311 44bcc86e-99aa-43dd-9593-9ab25c999544 53ad864b-f29a-4378-9c06-b519c82872f5 82cb8974-5e9c-4154-9816-7917888f6bc8 237cf4f7-f69c-45a0-b4cf-9dfe175ad90f 244f735b-cbce-408b-855f-385d1bcb7245 370f61e6-f0da-4e8d-8c4a-f018513935e6 428ab326-c1f7-4a32-9b39-eefb9c2af8af 575b2256-0c72-44a1-a97b-d7cf0cbbe829 8478bb68-366e-40f0-9d99-730d51e014ed 20408a56-ef81-4520-9076-75dabbe2fe6e 44090ef3-eb56-479d-8d93-53e37fd6e74a 86333c18-40dc-4db1-b33d-9526e1483146 95098b6a-5966-4beb-ac5f-305967608b4d 92961608-7573-419e-b82a-4bf94c0bfb2f a71a8cbe-cd07-43db-9d2e-6f0323cfd020 a393b21a-1c57-4f3e-beba-8dc76cd250e3 b5c37c0e-86c0-4721-9a37-558894d6dcae b68e7ef4-3818-4d03-b135-f5b769ab6c09 c6f00410-3aa0-4b1b-ac52-eb596b7c9e3a d743685a-99b0-4e77-96f2-4a96ffe71bd6 e7e03f86-294f-477e-bfb0-60ba82def55b e34c7881-a022-4ed7-85b5-67794eb0f1ae eba5f9ed-005b-428e-a678-c299611de2bf ed6468b6-fddf-4980-9ba6-8e09c73c3c84 f795c8f1-c82a-4256-9d17-13b89298a233
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności