Dzień Ziemi w Przedszkolu w Radkowicach
W miniony piątek dzieci z grupy „0 A” i „0 B” świętowały Dzień Ziemi. Tego dnia odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne- przypomnieliśmy sobie o podstawowych zasadach dbania o naszą planetę. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z segregacją odpadów, a także bezbłędnie rozwiązały quiz o wiedzy ekologicznej. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać symbolikę „eko znaków” oraz posłuchać o tym, jak długo rozkładają się bezmyślnie wyrzucane na glebę odpady tj. szklana butelka, reklamówka zrywka czy plastikowa butelka. Najciekawszą aktywnością w oczach naszych przedszkolnych dzieci było ratowanie ryb z zanieczyszczonego stawu- wszystkie dzieci miały okazję poćwiczyć w tym zadaniu koordynację wzrokowo-ruchową. Ostatnim elementem naszych eko warsztatów było wykonanie pracy plastycznej oraz pielęgnacja roślin w kąciku przyrody.
Opracowanie: Weronika Janus, Magdalena Pożoga

