Sprzątanie świata łączy ludzi
Pod takim hasłem odbyła się 30 jubileuszowa edycja sprzątania świata w Polsce i w naszej placówce. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych porządkowali teren wokół szkoły, zaś klasy starsze udały się do sąsiednich miejscowości. Piękna, słoneczna, wręcz letnia pogoda zachęcała nas do wyjścia. Zgodnie z przewodnim hasłem obecnej edycji, akcja zakończyła się wspólnymi zabawami i ogniskami klasowymi. Coroczne sprzątanie świata przyczynia się do poprawy czystości naszych miejscowości oraz wzrostu świadomości młodych ludzi. Należy także zauważyć, że śmieci zalegających wzdłuż dróg z każdym rokiem jest coraz mniej.
Dyrekcja szkoły składa podziękowania Urzędowi Gminy w Pawłowie za zapewnienie w czasie akcji worków do segregacji śmieci i rękawiczek, uczniom za aktywne włączenie się w działania, wychowawcom i nauczycielom za opiekę i wskazywanie proekologicznych postaw
Tekst: Dariusz Kasprowicz

