Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Głównym założeniem Dnia Życzliwości jest przypomnienie ludziom, że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i szacunku między ludźmi na całym świecie. Jest to wspaniały moment na uświadomienie, ile w naszych relacjach znaczą proste, lecz magiczne słowa: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry”.
Świętowanie tego ważnego dnia zaczęliśmy od rana. W naszym przedszkolu królował kolor żółty- symbol życzliwości. Tego dnia dzieci odwiedził Robak Robert, który przyniósł koszyk życzliwości z jabłuszkami. Każdy przedszkolak losował owoc na którym były same pozytywne hasła. Punktem kulminacyjnym tego ważnego dnia był wybór króla i królowej życzliwości. Pragniemy, aby każde dziecko miało możliwość nosić na swojej głowie koronę dlatego codziennie jest wybierana inna królewska para. Zwyczaj ten będziemy praktykować przez cały tydzień.
Opracowały:
Marta Sławek
Małgorzata Koprowska
Beata Spadło
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

