Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, która miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach po raz kolejny włączyła się w organizację tego dnia. Uczniowie klas V-VII przygotowali lapbooki z tabliczką mnożenia oraz hasła informujące o zbliżającym się święcie.
17 listopada 2023 r. „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób- podczas krótkich testów z tabliczki mnożenia. Każdy kto go rozwiązał bezbłędnie i zastosował się do ustalonych reguł otrzymał Order i Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczeń, który to uczynił w najkrótszym czasie w swojej klasie dodatkowo dostał ocenę celującą z matematyki.
Oto lista naszych Mistrzów:
Kl. 3 a- Izabela Jaros
Kl. 3b- Wiktoria Kwiecień
Kl. 4- Mateusz Jagiełło
Kl. 5a- Piotr Bernaciak
Kl. 5b- Sonia Jaros
Kl. 6- Radosław Dylewski
Kl. 7a- Jan Pocheć
Kl. 7b- Michał Kudliński
Kl. 8- Paweł Jagiełło
„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”- to druga część obchodów tego święta. Uczniowie przepytali również nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów. Okazało się, że dorośli tabliczkę mnożenia doskonale pamiętają. W nagrodę dostali Order oraz imienny certyfikat.
Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wspólne obchodzenie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Opracowała: Anna Kosiarska

