Życzliwość dodaje skrzydeł!
Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo właśnie w tym dniu na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Każdy z nas może włączyć się w obchody święta - wystarczy uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie.
Dlatego właśnie z okazji tego dnia, w naszej szkole przygotowaliśmy szereg atrakcji: w ubiorach uczniów i nauczycieli naszej szkoły pojawiły się żółte akcenty, została przygotowana żółta Aleja Życzliwości z tematycznymi hasłami i grafiką wykonaną przez uczniów naszej szkoły, był to również dzień bez sprawdzianów, pytania i kartkówek- prezent od nauczycieli, Życzliwość Dodaje Skrzydeł – możliwość zrobienia zdjęcia na tle Skrzydeł, wybór Króla/ Królowej Życzliwości w klasach III- VIII, powitanki zabawowe i zakładki informujące o święcie - zerówki i klasy I-II.
Ten wspaniały, pełen radości i uśmiechu dzień przygotowały panie: Małgorzata Jarosz- Pożoga, Ewa Koprowska i Agnieszka Głuszek.
Wszystkie zdjęcia i filmy zostały wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Życzymy wszystkim, z którymi przychodzi nam spotykać się na co dzień, wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.
Opracowała: Małgorzata Jarosz- Pożoga
linki do filmów:

