"Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt"
W październiku w naszej szkole trwała akcja charytatywna z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego we współpracy z PCK, w ramach której zbieraliśmy karmę, koce i inne akcesoria dla potrzebujących zwierząt przebywających w schronisku. Akcja ta to nasze cykliczne działanie podejmowane z inicjatywy członków Szkolnej Rady Wolontariatu działającej przy Samorządzie Uczniowskim. Nasi wolontariusze zbierali karmę oraz inne potrzebne rzeczy dla podopiecznych schroniska w Rudniku. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w takich zbiórkach. Nasze tegoroczne działania wsparli członkowie PCK wraz z opiekunem panią Gretą Kusiak, którzy dzielnie pomagali w zbiórce potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Dzięki wsparciu pana Piotra Kusiaka wszystkie zgromadzone rzeczy udało się zawieść i przekazać właścicielom schroniska.
Kochani UCZNIOWIE i RODZICE! dziękujemy za Wasze wsparcie wszelkich naszych działań i liczymy na dalszą współpracę.
Opracowanie: Agnieszka Żur, Greta Kusiak
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

