Pasowanie na Czytelnika
W piątek 10 listopada 2023 roku uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Feliksa Szczęsnego Karnickiego w Chybicach zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor - Agnieszka Nieckula oraz wychowawczynie klas pierwszych: pani Renata Graba i pani Beata Stańczak.
Pierwszoklasiści z niecierpliwością czekali na ten dzień. Codziennie odwiedzali bibliotekę i odliczali dni do pasowania na czytelnika. W końcu nadszedł oczekiwany czas. Odświętnie ubrani uczniowie przekroczyli próg biblioteki, gdzie czekały na nich specjalnie przygotowane atrakcje. Główną z nich było przedstawienie pod tytułem „Kogucik Złoty Grzebyczek”, które przygotowała pani Wiesława Głowacka wraz ze swoimi wychowankami z klasy 2b. Pierwszaki dowiedziały się jak należy wypożyczać książki i jak o nie dbać. Świetnie bawiły się również podczas przygotowanych dla nich bajkowych zagadek. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i książki, będące kolejną odsłoną kampanii „Mała książka – wielki człowiek” pod tytułem „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek. Następnie, w mniejszych grupach, w kąciku dla najmłodszych, nowi czytelnicy dokonywali wyboru swojej pierwszej książki.
Nauczyciel bibliotekarz dziękuje pani Wiesławie Głowackiej za pomoc w organizacji bibliotecznego święta oraz rodzicom uczniów klasy 2b za przygotowanie strojów.
Opracowała: Agnieszka Głuszek

