Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała!
Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia wydarzeń z 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli i nieobecności na mapach świata.
W przeddzień 105 rocznicy tych wydarzeń w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przypominająca te ważne karty z historii naszego kraju. Cała społeczność szkolna obejrzała i wysłuchała montażu słowno –muzycznego w wykonaniu uczniów klas VII i chóru szkolnego przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli : Anny Kosiarskiej, Barbary Głowackiej i Jacka Śliwy.
Piękne i wzruszające słowa patriotycznych wierszy i pieśni przypomniały nam tragedię i ból Polaków po utracie Ojczyzny oraz męstwo i wysiłek wielu pokoleń, by utraconą wolność odzyskać. Oddaliśmy hołd bohaterom zrywów narodowych i twórcom niepodległości, którzy przez wieki walczyli o Polskę, nie bacząc na potęgę wrogów i własne cierpienia. Nie zapomnimy tych, którzy poświęcili to, co najcenniejsze - swoje życie. Każdy z nas mógł uświadomić sobie, jak ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka powinny mieć słowa wolność, niepodległość i patriotyzm, i jak wielkie mamy szczęście żyć w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi. Była to okazja do przypomnienia nam wszystkim, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś zadanym, co trzeba pielęgnować.
W sobotę 11 listopada nasz ksiądz proboszcz Mirosław Jakubiak odprawił w kościele parafialnym uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyła pani dyrektor Agnieszka Nieckula, nauczyciele, uczniowie i społeczność naszej parafii. Podniosłość uroczystości podkreślała obecność naszego sztandaru wystawionego przez poczet sztandarowy. Po Mszy Św. delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem w Ambrożowie upamiętniającym mieszkańców naszej gminy, którzy polegli w latach 1918-1920.
Dziękujemy koleżankom: Dorocie Sieniek, Dorocie Wojtan i Katarzynie Zabawskiej za pomoc przy organizacji przedstawienia, a wszystkim dzieciom i młodzieży za właściwą postawę i godne zachowanie podczas uroczystości oraz szacunek okazany polskim symbolom narodowym.
Bądźmy dumni z bycia Polakami!
Opracowały: Barbara Głowacka, Anna Kosiarska

