Logo Gminy Pawłów

Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

To już XII edycja Narodowego Czytania, którą objęła swoim patronatem para prezydencka. Tegoroczną lekturą była najbardziej  znana powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”.  W tegorocznym czytaniu wzięli udział uczniowie kl. IV, V, VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. Edyty Truchlewskiej, p. Edyty Turek, p. Wiesławy Rutkowskiej oraz nauczyciela bibliotekarza p. Justyny Mazurek. Klasa VII wykonała gazetkę tematyczną i przeczytała fragmenty I tomu powieści traktującego o legendzie Jana i Cecylii oraz dalszych losach rodu Bohatyrowiczów. Uczniowie kl. IV na lekcji języka polskiego przeczytali kilka krótkich fragmentów - cytaty z utworu, które można uznać za uniwersalne prawdy, jakimi należy kierować się w życiu. Otrzymali zakładki do książek, dzięki którym słowa Elizy Orzeszkowej na długo zapadną im w pamięci. Starsi koledzy z kl. VIII z dużym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane fragmenty powieści koleżankom i kolegom z kl. V. Przenieść się na chwilę do świata ,,Nad Niemnem” pozwoliły nam wysłuchane opisy nadniemeńskiej przyrody oraz opisy życia. Coroczny udział w akcji Narodowego Czytania jest niewątpliwie dobrym sposobem promowania czytelnictwa wśród młodego pokolenia Polaków. Kolejna edycja już za rok.             

                                                                                                 Opracowanie: Justyna Mazurek

Galeria zdjęć

zdjęcie 1 kl.7 100_4102 100_4105 IMG20230920121249 zdjęcie 2 kl.7 zdjęcie 3 kl.7 zdjęcie kl.4 100_4106 100_4107 379664297_2110793875953645_6594970549811081816_n 379867751_1697788420734155_142371494823108248_n 380364660_183808581407924_3343482754648505508_n 380412243_335288788904214_2416291858361552060_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności