Dzień pustej klasy – piknik grup 0a i 0b
W piątek, 7 czerwca grupy przedszkolne 0a i 0b wyszły w plener i świętowały Dzień Pustej Klasy, który jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzieci przyszły do przedszkola zaopatrzone w plecaki, w których znajdowały się niezbędne rzeczy na piknik: kocyk, napój, ulubione przekąski.
Na łonie natury dzieci obserwowały życie toczące się w przyrodzie – mrówek, pszczół, zwierzątek, spacerowały po pobliskim lasku wsłuchując się w śpiew ptaków. Przyglądały się roślinom, poznawały ich zapach, kolor i gatunek. Były też zabawy w plenerze: zabawa w „berka”, puszczały bańki mydlane i grały w popularną grę „Ja mam, kto ma?” oraz chętnie zjadły swoje ulubione przekąski i częstowały się nawzajem.
Dzień pustej klasy dla przedszkolaków był doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, celebrowania zabawy i nauki na świeżym powietrzu, a przede wszystkim dniem ogromnej radości i niesamowitych wrażeń.
Opracowanie: Katarzyna Krzysiek i Halina Kalisz
