Dzień Gofra w Przedszkolu w Radkowicach
25 marca dzieci z grupy 0 ,,A’’ świętowały „Międzynarodowy Dzień Gofra”. Podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, a także utrwaliły zasady higieny podczas posiłków. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem na pyszny deser. Z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Następnie z pomocą pań upiekły je w gofrownicy. Kiedy były już gotowe każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywnością podczas dekorowania. Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi słodkościami z bitą śmietaną, owocami, czekoladą czy cukrem pudrem. Wspólne przygotowanie gofrów było super zabawą, a ich zapach roznosił się po całym przedszkolu.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.
Opracowały: Irmina Skorupka, Magdalena Pożoga

