Logo Gminy Pawłów

Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała!

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia wydarzeń z 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała wolność po 123  latach niewoli i nieobecności na mapach świata.
  W przeddzień  105 rocznicy tych wydarzeń w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przypominająca te ważne karty z historii naszego kraju. Cała społeczność szkolna obejrzała i wysłuchała montażu słowno –muzycznego w wykonaniu uczniów klas VII i chóru szkolnego przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli : Anny Kosiarskiej, Barbary Głowackiej i Jacka Śliwy. 
Piękne i wzruszające słowa patriotycznych wierszy i pieśni  przypomniały nam tragedię i ból Polaków po utracie Ojczyzny oraz męstwo i wysiłek wielu  pokoleń, by utraconą wolność odzyskać. Oddaliśmy hołd bohaterom zrywów narodowych  i twórcom niepodległości, którzy przez wieki walczyli o Polskę, nie bacząc na potęgę wrogów i własne cierpienia. Nie zapomnimy tych, którzy poświęcili to, co najcenniejsze - swoje życie. Każdy z nas mógł uświadomić sobie,  jak ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka powinny mieć słowa wolność, niepodległość i patriotyzm, i jak wielkie mamy szczęście żyć w wolnym kraju, wśród wolnych ludzi. Była to okazja do przypomnienia nam wszystkim, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś zadanym, co trzeba pielęgnować. 
W sobotę 11 listopada nasz ksiądz proboszcz Mirosław Jakubiak odprawił w kościele parafialnym uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyła pani dyrektor Agnieszka Nieckula, nauczyciele, uczniowie i społeczność naszej parafii. Podniosłość uroczystości podkreślała obecność naszego sztandaru  wystawionego przez poczet sztandarowy. Po Mszy Św. delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem w Ambrożowie upamiętniającym mieszkańców naszej gminy, którzy polegli w latach 1918-1920.
 Dziękujemy koleżankom: Dorocie Sieniek, Dorocie Wojtan i Katarzynie Zabawskiej za pomoc przy organizacji przedstawienia, a wszystkim  dzieciom i młodzieży za właściwą postawę i godne zachowanie podczas  uroczystości oraz szacunek okazany polskim  symbolom narodowym. 
Bądźmy dumni z bycia Polakami!

Opracowały: Barbara Głowacka, Anna Kosiarska

Galeria zdjęć

Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 21 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 20 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 19 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 18 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 17 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 16 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 15 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 14 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 13 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 12 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 11 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 10 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 9 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 8 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 7 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 6 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 5 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 4 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 3 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 2 Bohaterom walki o Niepodległość Cześć i Chwała! 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności