Dzień dinozaura w przedszkolu w Radkowicach
26 lutego grupa 0A z przedszkola w Radkowicach świętowała Dzień Dinozaura.
Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji: karmiły dinozaura, szukały figurek w piasku i lodzie, chodziły po śladach, grały w memory oraz wykonywały karty pracy. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądały niektóre dinozaury. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię dinozaurów. Przedszkolaki dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych maluchów. Na zakończenie każdy przedszkolak mógł zrobić sobie zdjęcie w specjalnej fotobudce.
Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za przyniesienia zabawkowych dinozaurów i książeczek.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.
Opracowały: Irmina Skorupka, Magdalena Pożoga
