Logo Gminy Pawłów

"Dzień Pluszowego Misia”

W PSP w Rzepinie w świetlicy szkolnej obchodziliśmy ,,Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki. Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i czytania fragmentów bajek o znanych i lubianych niedźwiadkach oraz innych pluszakach. Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą przedstawiając misia jako symbol dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych, grach, konkursach i aktywnościach, oczywiście o tematyce misiowej. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wywołała konkurencja, w której trzeba było z zamkniętymi oczami i po kilku obrotach, przypiąć misiowi kokardkę w odpowiednim miejscu lub przejść slalom z misiem na plecach. Uczniowie musieli także wykazać się szybkością i spostrzegawczością przy zabawie „Gdzie jesteś Misiu?” Niektórzy uczestnicy naszej zabawy po konkurencjach i zabawie, odpoczywali w ramionach swoich pluszaków co widać na uwiecznionych fotografiach. Zabawa  wprowadzała dzieci w świat, który  ma służyć zaspokojeniu potrzeby ekspresji twórczej dziecka.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, wspólną znakomitą zabawę i wspaniałe prace plastyczne.

Opiekun: Ewa Schmalenberg

Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

Galeria zdjęć

IMG_2882 IMG_2883 IMG_2890 IMG_2892 IMG_2908 IMG_2918 IMG_2777 IMG_2779 IMG_2780 IMG_2782 IMG_2783
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności