"Dzień Pluszowego Misia”
W PSP w Rzepinie w świetlicy szkolnej obchodziliśmy ,,Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki. Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i czytania fragmentów bajek o znanych i lubianych niedźwiadkach oraz innych pluszakach. Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą przedstawiając misia jako symbol dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych, grach, konkursach i aktywnościach, oczywiście o tematyce misiowej. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wywołała konkurencja, w której trzeba było z zamkniętymi oczami i po kilku obrotach, przypiąć misiowi kokardkę w odpowiednim miejscu lub przejść slalom z misiem na plecach. Uczniowie musieli także wykazać się szybkością i spostrzegawczością przy zabawie „Gdzie jesteś Misiu?” Niektórzy uczestnicy naszej zabawy po konkurencjach i zabawie, odpoczywali w ramionach swoich pluszaków co widać na uwiecznionych fotografiach. Zabawa wprowadzała dzieci w świat, który ma służyć zaspokojeniu potrzeby ekspresji twórczej dziecka.
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, wspólną znakomitą zabawę i wspaniałe prace plastyczne.
Opiekun: Ewa Schmalenberg
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska
