Święto Niepodległości w PSP w Godowie
"11 listopada 1918r." - to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Z tej okazji 13 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105. rocznicę przywrócenia Polsce wolności. Okoliczności tego doniosłego wydarzenia przypomnieli uczniowie z klas: VI, VII, VIII w przygotowanym przedstawieniu; dziewczynki z klasy V uświetniły je pięknie zaśpiewanymi pieśniami patriotycznymi, a całość zwieńczył taniec krakowiak w wykonaniu uczniów klasy V.
Akademia była dla uczniów lekcją historii i okazją do wysłuchania kilku znanych każdemu Polakowi pieśni patriotycznych. Dzięki niej najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że należy kultywować pamięć o przodkach, interesować się historią, a godło, flaga i hymn są najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
Opracowanie: Agnieszka Zięba
Relacja video:


