Z nowymi uczniami w nowy rok szkolny
W poniedziałkowy poranek 1 września 2025 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Pani dyrektor Joanna Latała serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości: przewodniczącego Rady Gminy w Pawłowie Marka Sieńka oraz proboszcza parafii Krajków księdza Wojciecha Polita. Następnie, po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klasy pierwszej zostali za pomocą symbolicznego ołówka pasowani na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz szkolne legitymacje. Tradycyjnie już pierwszoklasiści odcisnęli swoje palce w kronice szkolnej, potwierdzając wstąpienie w poczet uczniów. Po życzeniach i brawach dzieci otrzymały drobne upominki od Rodziców oraz upominki od pana Marka Sieńka. Na koniec uroczystości uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia, a potem udały się na spotkanie z wychowawcą w swojej nowej sali.

