Logo Gminy Pawłów

„Z EKOLOGIĄ NA TY” - ŚWIĘTO ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

W tym roku w ramach innowacji pedagogicznej – „Z EKOLOGIĄ NA TY”  dzieci z klasy II i III wzięły udział w kilku akcjach związanych z tym dniem. Zastanawiały się jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. W trakcie wspólnej zabawy uczniowie segregowali odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięli udział w quizie ekologicznym, tworzyli plakaty i prace o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą oraz słuchali  historyjek dotyczących ekologicznego stylu życia. Ostatnim etapem tego dnia był Ekologiczny Marsz uczniów po najbliższej okolicy. Dzieci niosły  kolorowe kwiaty i plakaty promujące ochronę środowiska. Swoją akcją pragnęły przypomnieć, że o środowisko trzeba dbać na co dzień, nie tylko przy okazji Dnia Ziemi.

Opracowanie: Bożena Zbrożyna-Fałek, Małgorzata Kisiel

Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

Galeria zdjęć

20240416_123611 20240416_123622 20240416_124340 20240416_124353 20240416_125952 20240422_100958 20240422_101016 20240422_101346 20240422_101358 20240422_101349 20240422_101356 20240422_101612
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności