Wycieczka w Pieniny
W dniach 30-31 maja bieżącego roku uczniowie kl. IV, Va i Vb naszej szkoły przebywali na dwudniowej wycieczce w Pieninach. Celem wycieczki było poznanie ciekawych miejsc, zabytków przyrody, kultury i historii oraz integracja zespołów klasowych. Pierwszego dnia udaliśmy się do Starego Sącza gdzie zobaczyliśmy ołtarz papieski, źródełko św. Kingi, klasztor klarysek, Bramę Seklerską oraz mogliśmy podziwiać średniowieczną zabudowę miasta. Następnie udaliśmy się do Niedzicy. Przeszliśmy spacerem na zaporę czorsztyńską, a następnie odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne krajobrazy. Drugiego dnia odbyliśmy pieszą wędrówkę po rezerwacie przyrody w Wąwozie Homole i udaliśmy się do Szczawnicy. Tam wyciągiem krzesełkowym wjechaliśmy na Palenicę. Widoki były przepiękne. Mieliśmy też czas na zakup pamiątek dla siebie i bliskich.
Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki przez biuro podróży „Maruszaki” oraz pani przewodnik - Justynie za przekazanie uczniom i opiekunom tak cennych informacji. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Nowak, Marta Dudek, Mirosława Latała, Justyna Mazurek.
Opracowała: Beata Nowak
Fotogaleria: Marta Dudek
Publikacja: Mirosława Latała

