Wycieczka uczniów z Chybic do Podzamcza Chęcińskiego i Lisowa
W dniu 5 czerwca uczniowie klas drugich, wraz z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Wystawa stanowi drugi co do wielkości obiekt naukowo - techniczny w Polsce. Centrum Nauki wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci. Obejrzały wystawę „Człowiek-niezwykła maszyna”, która przedstawia czynności życiowe utrzymujące organizm w stanie biologicznej równowagi. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych, które były do dyspozycji zwiedzających. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, każdy znalazł tam coś dla siebie. To miejsce, w którym zdobywa się wiedzę poprzez dobrą zabawę. Kolejnym punktem naszej wycieczki było „Leśne Zacisze” w Lisowie. To jedyne takie zoo w regionie świętokrzyskim, położone w środku lasu. Spacerując ścieżkami wśród zieleni, uczniowie mieli okazję poznać wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych kontynentów na świecie. Zobaczyli: lwy, zebry, strusie afrykańskie, lamy, małpy, pieski preriowe, kapibary, szopy pracze, papugi, piękne pawie przechadzające się dumnie między zwiedzającymi i wiele innych. Na terenie zoo dzieci mogły skorzystać z placu zabaw i parku linowego. Po krótkim odpoczynku, pełni wrażeń i dobrego humoru, wszyscy wyruszyli w drogę powrotną.
Opracowanie: wychowawcy klas drugich.

