Wycieczka do kina i Straży Pożarnej.
W dniu 13.03.2024r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach pod opieką swoich wychowawców p. B. Bzymek, p.B. Kalista i p. J. Drążek wybrali się do kina Helios w Starachowicach na film pt.” Pies i kot". To komedia przygodowa, która wciągęła nas w zabawną historię. Tytułowe zwierzaki: Kotka Diva jest wielką gwiazdą Internetu. Ma miliony followersów i nie zadaje się z byle kim. Pies Waldi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty. Film dostarczył nam dużo śmiechu i emocji.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania uczniowie mogli oglądać dyspozytornię, samochody i sprzęt pożarniczy. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy zaprezentowali również sposób zjeżdżania po rurze, kiedy wzywa ich alarm. Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń z udanego wyjazdu.
Opracowała: Bożena Kalista

