Wielkanoc u przedszkolaków z Chybic
„Święta, Święta Wielkanocne,
Tak wesołe, tak radosne
Jest baranek z chorągiewką
Żółty kurczak ze wstążeczką”.
Dzieci uwielbiają przygotowania do świąt, jednak na pewno nie wszystkie tradycje i zwyczaje, są im dobrze znane. Panie prowadzące zajęcia w przedszkolu, postanowiły przybliżyć dzieciom symbolikę i obyczaje Świat Wielkiej Nocy. Przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszy o Wielkanocy, przygotowywały świąteczne stroiki, malowały pisanki, tworzyły ciekawe prace plastyczne. Dowiedziały się jakie pokarmy wkładamy do wielkanocnego koszyka i co one symbolizują. Wykonały prace na VII Gminny Festiwal Przedszkolnych Talentów „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Przygotowania do świąt upłynęły przedszkolu w wesołej atmosferze.
Przedszkolaki i panie pracujące w przedszkolu życzą wszystkim pogodnych, zdrowych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Opracowanie: Alicja Głowacka, Alicja Orłowska, Marzena Orzeł, Elżbieta Mazur
Fotogaleria: Magdalena Wójcik, Bożena Rogala

