Logo Gminy Pawłów

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tegoroczne hasło to ,,Moje zdrowie - moje prawo". Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia - WHO. W naszej szkole gazetka informacyjna przypominała, że każdy człowiek ma prawo dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji jak również możliwości korzystania z wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, szczepień ochronnych i godnych warunków życia. Szczególnym elementem było spotkanie prozdrowotne, które odbyło się w dniu 11 kwietnia 2024 roku. W ramach programu edukacyjnego ,,Między nami kobietkami" spotkanie dla dziewcząt z klas V- VIII poprowadziła Pani Karolina Langier. Celem programu jest edukacja dziewcząt z zakresu lepszego zrozumienia przemian biologicznych - fizycznych, emocjonalnych oraz społecznych zachodzących w okresie dojrzewania. Poruszane kwestie to: *sposoby złagodzenia stresu okresu pokwitania *dorastanie i rozwój z akceptacją siebie *teminologia dotyczącą budowy ciała oraz produktów higieny intymnej *bezpieczeństwo własne w realu i internecie. Podnoszenie świadomości jest istotnym elementem kształcenia i wychowania.

Opracowanie: Magdalena Różyc

Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

Galeria zdjęć

437485132_122134847378066440_8705690729116862240_n 437529870_122134847624066440_3565686473237166790_n 437719572_122134847396066440_7520636738207761558_n Dzień zdrowia
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności