Siatkarski sparing
11.04.2024r. w PSP im. mjr. Jana Piwnika ,,Ponurego” w Rzepinie odbył się sparing dziewcząt kl. VI I VII w siatkówce. Do naszej szkoły przyjechały pod opieką nauczycieli p. Lidii i p. Roberta, drużyny z klas sportowych ze szkoły w Łagowie. Nasze dziewczęta bardzo chętnie podjęły ,,wyzwanie”. Po miłym przyjęciu gości oraz rozgrzewce dziewczęta przystąpiły do rozgrywek. Mecze były bardzo zacięte oraz wyrównane. Zawodniczki stosowały mocną zagrywkę, różnorodne rozegranie oraz atak piłki. Uczniowie, którzy nie brali udziału w grze mieli lekcje poglądowe, dzięki który również nabywali dodatkowe umiejętności oraz uczyli się dopingu ,,fair play”. Obsługę sędziowską podczas sparingu prowadzili chłopcy z klasy VI B I VII. Spotkanie na boisku miało tez charakter integracyjny. Nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości. Goście byli bardzo zadowoleni i zaprosili naszych uczniów do odwiedzenia ich szkoły. Po skromnym poczęstunku udali się w drogę powrotną. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Renacie Cioroch za umożliwienie zorganizowania takiego sparingu w naszej szkole.
Opracowanie: Marta Dudek

