,,Świadoma edukacja konsumenta"
W środę 24.04.2024 roku w ramach realizacji treści programu ,,Trzymaj Formę" uczniowie klas 6a, 6b i 7 uczestniczyli w spotkaniu prozdrowotnym pt. ,,Świadoma edukacja konsumenta". Gościem prowadzącym była Pani Agnieszka Pastuszka - asystent ds promocji zdrowia PSSE w Starachowicach. W ramach dyskusyjnych zajęć edukacyjnych uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych informacji z zakresu analizy praw konsumenta, odczytu składu produktów spożywczych wg etykiet oraz wartości kalorycznej. Uczestnicy biorąc aktywny udział określali produkty zdrowe i szkodliwe dla człowieka. Zasady prawidłowego odżywiania po krótkiej charakterystyce wg talerza zdrowia uczniowie otrzymali w formie materiałów dydaktycznych. Po obejrzeniu prezentacji i filmu edukacyjnego ,,Od grubego do zdrowego "prowadząca zwróciła uwagę na właściwy dobór diety do wieku, stanu zdrowia i aktywności człowieka, uwzględniając szkodliwy wpływ napojów energetyzujących i nieodpowiednią suplementację. Zgodnie z kampanią informacyjną- wybieraj bezpieczną żywność EUChooseSafrFood efsa każdy ma wpływ na utrzymanie zdrowia. Pamiętajmy zatem o: * sprawdzaniu kupowanego towaru- szczególnie dat przydatności do spożycia *utrzymywaniu czystości * oddzielaniu żywności surowej od gotowanej *właściwej obróbce i przechowywaniu w odpowiedniej temperaturze.
Opracowanie: Magdalena Różyc
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

