Logo Gminy Pawłów

Wyjazd do kina na film "Akademia Pana Kleksa"

6.02.2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  im.  J.  Piwnika  „Ponurego” w  Rzepinie pod opieką p. Edyty Truchlewskiej, p. Mirosławy Latały oraz p. Małgorzaty Lefek, wybrali się do kina Helios w Starachowicach.  Uczestniczyli w seansie filmowym   pt. „Akademia Pana Kleksa” w reż. Macieja Kawulskiego.  Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

W nowej wersji  „Akademii  Pana Kleksa” Maciej Kawulski odważył się obudzić szalonego profesora po naprawdę długim śnie. To już nie jest tylko bajka o Wyspach Bergamutach, ale film o wartościach, które w dzisiejszym świecie zaczynają schodzić na dalszy plan.

To przede wszystkim opowieść o empatii i dziecięcych marzeniach, które w dobie Internetu zaczynają wymierać. Czasami te wartości przekazywane są wprost, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z produkcją dla dzieci. Świat, który proponuje reżyser, momentami przeraża. Największy strach sieje królowa Wilkusów, w którą wcieliła się rewelacyjna Danuta Stenka. 

Świetnie na ekranie ogląda się także Antoninę Liwiniak, która z niełatwym zadaniem pierwszej dziewczynki, przekraczającej bramy akademii radzi sobie znakomicie. Jest chłopczycą, która nie wierzy w marzenia — jak spora część dzisiejszego społeczeństwa. Okazuje się jednak, że córka wielkiego mistrza bajek nie tylko musi ponownie obudzić w sobie dziecko, które wierzy w świat fantazji, a w dodatku musi napisać własną bajkę. W jej rozterkach nastolatki odbicie znajdzie wielu jej rówieśników.

Film dostarczył uczniom dużą dawkę  pozytywnych emocji.

Publikacja: Mirosława Latała

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności