KOPCIUSZEK XXI WIEKU W TEATRZE CAPITOL
Dnia 18 stycznia uczniowie klasy VII i VIII PSP w Rzepinie udali się do Warszawy na spektakl teatralny „#KOPCIUSZEK”. Był to musical dla dzieci i młodzieży o nastolatkach zatopionych w świecie Internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości; to współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt. ”Kopciuszek”. Celem tej wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru dzieł sztuki; umożliwienie uczniom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo; uwrażliwienie na piękno słowa oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Oglądając musical #kopciuszek” w Teatrze Capitol można się było utwierdzić sią w przekonaniu, że nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Popularność jest bardzo ważna, a wiedza, talent czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach YouTube. Internet ma ogromną moc i często niektórzy używają go do niecnych celów. Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się nasi uczniowie z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, która bardzo się im podobała.
Po spektaklu wszyscy udali się na posiłek i zakup pamiątek. Następnie wszyscy udali się na oglądanie przepięknych iluminacji świetlnych Krakowskiego Przedmieścia, Placu Zamkowego i Starego Miasta w Warszawie. Po całym dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Opracowanie: Edyta Truchlewska, Agnieszka Żur, Małgorzata Lefek
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

