Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom"
W dniu 20 marca 2024 r. odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom" w gminie Pawłów.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowe: klasy I – IV i V – VIII). Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w turnieju organizowanym na szczeblu powiatowym. Nagrody oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminny Pawłów Marek Wojtas, Komendant Gminny ZOSP RP Konrad Kosiarski oraz mł. bryg. Piotr Kosiela.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- kategoria wiekowa klasy I- IV: Diana Rogala, Wiktoria Sławek, Sara Kaczmarczyk, Nikola Mazur, Gabriela Sierpień;
- kategoria wiekowa klasy V - VIII: Wiktoria Lefek, Magdalena Maciąg, Szymon Kusiak, Filip Mergalski, Igor Kwiecień.
W kategorii klas I – IV dwie nasze uczennice z klasy IV znalazły się na podium: Diana Rogala zdobywając I miejsce oraz Wiktoria Sławek - miejsce III (opiekun Mirosława Latała)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowanie: Urszula Grunt - Sopińska, Mirosława Latała
Publikacja: Urszula Grunt - Sopińska

