Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu w Radkowicach
W środę 21 marca przedszkolaki z grup 0 ,,A” i 0 ,,B” świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała własnoręcznie wykonana Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. Był to miły początek nowej, wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.
Zdjęcia wykonane za pomocą aparatu fotograficznego, pozyskanego w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.
Opracowały: Irmina Skorupka, Weronika Janus, Magdalena Pożoga

