Logo Gminy Pawłów

Og￳lnopolski Turniej Bezpiecze￱stwa w Ruchu Drogowym - eliminacje gminne i powiatowe.

5 kwietnia 2024r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Lucyny i Mieczysława Ambrożów w Szerzawach wzięli udział w eliminacjach gminnych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w PSP im. Jana Pawła II w Pawłowie. 

Głównym celem turnieju jest doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy  oraz techniki jazdy na rowerze.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech etapach składających się z testu ze znajomości zasad obowiązujących w ruchu drogowym i kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, toru przeszkód, który pokonywali na rowerze oraz wykonywali zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po rozegraniu wszystkich  konkurencji nasza drużyna w składzie: Zuzanna Witkowska, Damian Niewczas, Bartosz Spadło zajęła II miejsce  w II grupie wiekowej i reprezentowała gminę Pawłów w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w środę 10 kwietnia 2024r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach. 

Etap powiatowy zorganizował  Automobil klub Kielce oddział Starachowice oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach.
W turnieju BRD na etapie powiatowym uczestniczyło 53 uczniów ze szkół podstawowych powiatu starachowickiego.

Drużyna z Szerzaw zajęła II miejsce w w/w turnieju.                     
Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar i medale wręczone przez Romana Jabłczyńskiego Prezesa oddziału Automobilklubu Kieleckiego w Starachowicach i przedstawicieli sekcji ruchu drogowego KPP w Starachowicach.

Reprezentanci naszej szkoły i będą reprezentować powiat starachowicki na wojewódzkich eliminacjach  ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie i fotogaleria:  Grażyna Śmigielska

Galeria zdjęć

20240410_132249 20240410_132253 20240410_132300 20240410_132306 20240410_132311 20240410_132317 20240410_132318
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności