Obchody Dnia Babci i Dziadka pod hasłem "Jak za dawnych lat"
4 lutego 2026 roku upłynął pod hasłem "Jak za dawnych lat". Tego dnia bowiem mieliśmy zaszczyt gościć liczne grono babć i dziadków z okazji ich wielkiego święta. Nasza sala gimnastyczna zameniła się w dużą kawiarnię, w której dziadkowie popijając kawę lub herbatkę oraz delektujac się ciastami przygotowanymi przez rodziców, z zaciekawieniem oglądali występy swoich ukochanych wnuków. Dziadkowie mogli poczuć się zupełnie jak na prywatce z młodzieńczych lat.
Dzieci z oddziału Pluszowego Niedźwiadka a także uczniowie klas 0-3 zaprezentowali przygotowany dla swoich ukochanych dziadków program artystyczny. Były to życzenia, wiersze, piosenki oraz układy taneczne, które szczególnie przypadły do gustu zaproszonym gościom. Występ małych artystów poprzedzony został przemówieniem Pani Dyrektor Joanny Latały, która przywitała zebranych gości oraz złożyła im życzenia. Na koniec wnuczkowie wręczyli swoim babciom i dziadkom przygotowane podarunki.
Swoją obecnością zaszczycił nas również absolwent naszej szkoły - Dawid Tokarski, który przy akompaniamencie akordeonu stworzył niezwykle przyjemną, ciepłą atmosferę. Dziadkowie z łezką w oku słuchali przebojów swojej młodosci. Rozmowom w takiej prywatkowej arnżacji nie było końca.
Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń i uśmiechu. Dzień, który podkreślił jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Opracowanie: K. Borowiec, E. Sławek, A. Jędrzejewska, B. Gwardyś
Fotografie: A. Garbacz

