Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od wielu lat, w październiku - w bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W ramach obchodów Święta Bibliotek Szkolnych zrealizowano następujące przedsięwzięcia:
- wystawka poświęcona obchodom Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,
- konkursy plastyczne: „Okładka do ulubionej książki” i „Ulubiona postać książkowa”,
- akcja: „Starsi uczniowie czytają młodszym”,
- przerwy z książką.
Prace plastyczne wykonane przez uczniów zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej, gdzie wszyscy mogli je podziwiać. W dniu ogłoszenia wyników konkursu, uczniowie wysłuchali muzyki z filmu Akademia Pana Kleksa. Wszyscy nagrodzeni otrzymali skromne upominki oraz dyplomy.
Opracowała: Anna Prostak - Latała

