Lato zamknięte w słoiku
Uczniowie klasy 3 pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Wzorek postanowili zatrzymać odrobinę lata na dłużej!
W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu i tradycyjnych sposobach przechowywania żywności degustowali przetwory przygotowane z letnich warzyw i owoców. Na szkolnych stołach pojawiły się m.in. kiszone ogórki, kapusta, suszone jabłka i śliwki, dżemy, soki z malin i pigwy – wszystko pełne naturalnych smaków i witamin.
Dzieci nie tylko próbowały różnych kiszonek i suszu, ale też rozmawiały o tym, jak dawniej przechowywano żywność i dlaczego warto sięgać po zdrowe, domowe przetwory.
Na zakończenie zajęć wszyscy wznieśli toast zakwasem z buraków – za zdrowie i smak natury!
To wyjątkowe spotkanie połączyło naukę z przyjemnością. Uczniowie przekonali się, że tradycyjne przetwory mogą być nie tylko zdrowe, ale też bardzo smaczne. Teraz każdy z nich wie, że w słoiku można zamknąć nie tylko warzywa i owoce, ale także odrobinę letniego słońca i domowego ciepła. ????
Opracowanie: Katarzyna Wzorek
