217 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
"Wybór Marty" Lidii Witek to powieść napisana przez życie, która była tematem dyskusji klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki . Spotkanie odbyło się 31 marca 2026r w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie.
Akcja "Wybór Marty" toczy się w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia w Warszawie.
Marta ,młoda i zdolna architekt, swoje poukładane życie zmienia , gdy decyduje się adoptować dziecko kuzynki planującej aborcję. W jej życiu ważną rolę odegrała Adela , sąsiadka z kamienicy, która podczas II wojny światowej uratowała małego chorego chłopca.
Książka pokazuje , jak jeden wybór może zmienić całe życie. Jest dużo emocji, ale bez przesadnego dramatyzmu, skłania do zastanowienia się nad własnymi decyzjami. Powstaje pytanie : ile bezinteresownie jesteśmy w stanie zrobić dla drugiego człowieka. Historia w tej książce porusza niejedno ludzkie serce.

