Eksperymenty i doświadczenia w Przedszkolu w Radkowicach
1 grudnia, w naszym przedszkolu w grupie 0A, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia badawcze.
Zajęcia o charakterze eksperymentu, są niezwykle istotne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspokajaniu naturalnej ciekawości poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, prowadzenie obserwacji oraz wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk. Na zajęciach nie zabrakło m.in. uciekającego pieprzu, lawy w szklance, wędrujących kolorów, wulkanu i wiele innych ciekawych badań.
Opracowały: Irmina Skorupka, Magdalena Pożoga

