Dzień Ziemi w klasach 1-3.
Dnia 22 kwietnia 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach uczniowie klas 1-3 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w różnych działaniach z okazji obchodów Dnia Ziemi. Najmłodsi uczniowie zastanawiali się jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, abyśmy w zgodzie z nią mogli żyć. W trakcie wspólnej zabawy dzieci oglądały film o tematyce ekologicznej, rozwiązywały krzyżówki, wykreślanki, segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska.
Na zajęciach plastyczno-technicznych wykonały nakrycia głowy i piękne prace z odpadów, które zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na urządzonej wystawie. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Suchedniów - panią Anną Wojkowską- Klatą, która przygotowała prezentację i omówiła zagadnienia związane z ekologią. Nasi uczniowie swoją wiedzą i działaniami udowodnili, że są świadomi jak dbać o środowisko nie tylko przy okazji Dnia Ziemi, ale na co dzień.

