Obchody Dnia Ziemi w Chybicach
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi- wyjątkowe święto , które na stałe weszło do kalendarza imprez ekologicznych. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za Matkę Naturę.
Świętowanie w naszej szkole rozpoczęliśmy apelem przygotowanym przez uczniów klas VII uwrażliwiającym całą społeczność szkolną na problemy zmian klimatu i degradacji środowiska przyrodniczego. Młodzież zachęcała do zmiany codziennych nawyków w celu oszczędzania wody, energii, niemarnowania żywności, zmniejszania ilości śmieci i ochrony naturalnych ekosystemów w myśl zasady „Małe kroki wróżą wielkie zmiany”.
Apel uświetniły piękne ekologiczne piosenki w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas młodszych oraz taniec dziewcząt klasy VIII.
W tym dniu wybrani uczniowie klas VI i VII b przeprowadzili również ciekawe, okolicznościowe zajęcia dla młodszych dzieci, które były ich pomysłem. Maluchy musiały poradzić sobie z quizami, zagadkami , które miały utrwalać właściwe zachowania proekologiczne. Niektóre z nich były trudne, ale dzieci poradziły sobie wspaniale. Wśród różnych zadań nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych, śpiewu piosenek i wykonywania prac plastycznych. Uczniowie wzięli również udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym – Zabawka z recyklingu. Na szkolną wystawę dostarczono wiele ciekawych prac. Pojawiły się roboty, lalki, kwiaty, zwierzęta, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, papieru, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów. Szkołę ozdobiły liczne plakaty przygotowane przez uczniów na konkurs plastyczny. Autorzy najlepszych plakatów i zabawek otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
To był udany dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.
Opracowała Barbara Głowacka

