Dzień dinozaura w przedszkolu w Chybicach
"Dinozaury miały siłę
Jedne groźne inne miłe
Choć minęło milion lat
Dobrze znam ich cały świat
Diplodoka narysuję
Dinozaura dzień świętuję".
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych, z wielką przyjemnością obchodziły Dzień Dinozaura. Już od rana oglądały przyniesione przez siebie zabawki – pluszaki, figurki, albumy , plakaty, książki o dinozaurach. Przeniosły się w ich niezwykły prehistoryczny świat za sprawą filmu edukacyjnego. Dzięki niemu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem. Miały możliwość zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Podczas zabaw i ćwiczeń matematycznych, utrwalały kolory i przeliczanie. Przedszkolaki układały również puzzle z dinozaurami i wykonywały wiele ciekawych prac plastycznych.
Dzień Dinozaura przeniósł wszystkich w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Był on dla dzieci dużą atrakcją.
Opracowały: Alicja Głowacka, Marzena Orzeł, Elżbieta Mazur
Fotogaleria: Magdalena Wójcik, Bożena Rogala

