Dziel się uśmiechem
W okresie od stycznia do marca 2024r. uczniowie klas I- III naszej szkoły w liczbie 33 uczniów oraz oddział klasy zero w liczbie 25 uczniów, realizował Ogólnopolski prozdrowotny program edukacyjny ,, Dziel się uśmiechem’’ promujący higienę jamy ustnej na co dzień oraz dbałość o własne zdrowie.
Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach zajęcia o tematyce: ,,Sprzymierzeńcy zdrowych zębów’’. Każdy z uczestników zapoznał się z przygotowaną prezentacją edukacyjną oraz wysłuchał przygotowanej pogadanki. Uczniowie podczas zajęć rozwiązywali przygotowane zestawy ćwiczeń w opracowanych materiałach powstałych w ramach programu profilaktycznego. Odkodowywali obrazki, rozwiązywali zagadki, plątaniny obrazkowe. Wykonali także grupowe plakaty, dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowych zębów.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, wykazując się pomysłowością i zdobytą wiedzą.
Dalszy ciąg realizacji programu będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach.
Koordynator programu na poziomie klas : I- III i klasy 0: Edyta Przygoda.
Wychowawcy klasy ,, 0" oraz I-III- p. Lucyna Saramak, p. Barbara Dudzic, p. Elzbieta Pożoga, p. Edyta Przygoda.
Opracowała: Edyta Przygoda

