Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszej szkole
„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…
Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję, 30 listopada 2023r. w PSP w Chybicach, zorganizowano zabawę, w której wzięli udział uczniowie w dwóch grupach: 0-III oraz IV-VIII. Były piękne stroje, tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczennice kl. VII-VIII przygotowały szereg wróżb, które, jak zawsze, cieszyły się popularnością wśród dzieci. Nie mogło zabraknąć wróżb numerologicznych, przepowiedni z kuli, przekuwania serc z imionami przyszłych wybranków oraz losów z przyszłymi zawodami . Z magicznego miejsca nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy świetnie się bawili. Samorząd Szkolny zadbał o wystrój sali oraz oprawę muzyczną. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas magicznego wieczoru.
Opracowanie: Opiekunowie Samorządu Szkolnego
