Zabawy z matematyką w roli głównej!
Listopadowe poniedziałki w grupie 5-6-latków w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie znów upłynęły pod znakiem zabaw z matematyką. Z kolorowych, drewnianych patyczków do lodów, dzieci układały odbicia lustrzane ustalonego już wzoru. Taka aktywność doskonale stymuluje rozwój dziecka, analizę i syntezę wzrokową oraz uczy planowania i odtwarzania. Tworzyliśmy zbiory z figur geometrycznych, klasyfikowaliśmy je pod względem ustalonych cech, przeliczaliśmy. Stały się one świetną okazją do układania ciekawych przedmiotów, wymyślonych przez dzieci. Wprowadzanie dzieci w świat matematyki, obrazowanie pojęć przestrzennych i poznawania figur geometrycznych w formie zabawy, to dokonały pomysł, aby zachęcić je do nauki i zgłębiania wiedzy. Popołudniami również nie mogło zabraknąć kart pracy związanych z tematyką zajęć.
Opracowała: Katarzyna Krzysiek

