Wycieczka do Kielc
Dnia 29 kwietnia 2026 r. uczniowie klas VII – VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie udali się na wycieczkę do Kielc.
Pierwszym punktem wyprawy było Centrum Edukacji Medialnej działające przy Polskim Radiu Kielce. Uczestniczono tam w warsztatach „Media od kuchni” – dzięki którym poszerzono wiedzę w zakresie informacji o mediach, zapoznano się też z nowoczesną techniką radiową. W czasie zwiedzania Radia Kielce obejrzano m.in.: Studio Dolby Atmos i Green Screen Studio, niektórzy mieli też możliwość wcielenia się w rolę prezentera.
Uczniowie uzupełnili wiedzę z zakresu edukacji medialnej łącząc teorię z praktyką. Wizyta w Centrum Edukacji Medialnej pomogła im nauczyć się, jak poruszać się w obszarze mediów, zrozumieć ich możliwości, a także świadomie rozpoznawać zagrożenia.
Kolejny punkt wycieczki to obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Pan Tadeusz” opartego na najważniejszym utworze w polskiej literaturze. Utwór to przede wszystkim obowiązkowa pozycja na liście lektur w szkole podstawowej. Warto zatem było przenieść się w świat Soplicowa przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.
Na koniec udano się do Areny Laser Paintball, gdzie niezapomnianych wrażeń dostarczyła gra w paintball wykorzystująca pistolety laserowe.
W czasie wycieczki do stolicy naszego województwa opiekę nad uczniami sprawowały panie: Aleksandra Sepioło, Alina Wojteczek oraz Agnieszka Zięba.
Opracowanie: Alina Wojteczek

