Logo Gminy Pawłów

Dzień Edukacji Narodowej w Radkowicach

W dniu 13 października 2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy Pomianowskiej w Radkowicach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnów – państwowego i szkoły. Następnie Pan dyrektor Marcin Głowacki przywitał wszystkich gości, pracowników szkoły oraz dzieci.   Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Pan Tomasz Kita – radny gminy Pawłów, Pan Damian Żabicki – przewodniczący Rady Rodziców, Pani Agata Surowiec – członek Rady Rodziców, Pani Agata Markiewicz – emerytowana nauczycielka naszej szkoły. 

Pan dyrektor przypomniał historię powstania Dnia Edukacji Narodowej, przekazał życzenia od wójta gminy Pana Marka Wojtasa, Pani kierownik SCO w Pawłowie Róży Koszarskiej-Duda i radnego Pana Stanisława Pochecia oraz zacytował kilka ważnych myśli na temat roli nauczyciela. Wręczył również nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i opiekuńczej, które otrzymały panie: Irmina Królczyk, Bożena Kalista, Katarzyna Koszarska, Iwona Rokita. Nagrody dostali także pracownicy administracji i obsługi – panie Magdalena Pożoga, Kamila Bado, Marzena Stanecka i Ewa Mergalska. Ponadto Pan dyrektor przypomniał, że dwoje nauczycieli naszej szkoły – pani Anna Prostak-Latała i pan Dariusz Lichocki – otrzymało wcześniej nagrody wójta na gminnej uroczystości w dniu 9 października w Godowie.

W dalszej części widzowie obejrzeli humorystyczny program pt. „Republika Uczniowska”, w którym dzieci, w ramach ministerialnego eksperymentu, przejmują władzę w szkole. W finale eksperyment ponosi fiasko i uczniowie proszą nauczycieli o powrót do pracy. Występ został wzbogacony o piosenki w wykonaniu chóru klasy 5. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 5-8 pod kierunkiem wychowawców – p. Edyty Lipczyńskiej, p. M. Lichockiej i p. D. Lichockiego oraz nauczyciela muzyki p. Irminy Królczyk.

Pan dyrektor podziękował młodym artystom za występ, po czym głos zabrali goście – pan Tomasz Kita i pan Damian Żabicki. Zgodnie podkreślili wyjątkowy charakter zawodu nauczyciela i jego wpływ na los młodych ludzi, których uczy i wychowuje. Obaj panowie życzyli też miłego świętowania.

Po zakończonej akademii Pan dyrektor Marcin Głowacki zaprosił gości i pracowników szkoły na wspólny poczęstunek.

Opracowała: Edyta Lipczyńska 

 

Galeria zdjęć

DSC08468 DSC08469 DSC08471 DSC08472 DSC08473 DSC08474 DSC08476 DSC08477 DSC08479 DSC08480 DSC08482 DSC08486 DSC08487 DSC08488 DSC08489 DSC08490 DSC08493 DSC08496 DSC08497 DSC08499 DSC08500 DSC08502 DSC08504
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności